Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Coldplay i Jack White świętują Dzień sklepu płytowego

czwartek, 18-04-2013

Z okazji Dnia sklepu płytowego grupa Coldplay wyda specjalny komiks związany z ich ostatnim krążkiem "Mylo Xyloto". Coś specjalnego przygotował też Jack White.

,

Wydawnictwo zatytułowane po prostu "Mylo Xyloto" znajdzie się w limitowanym zestawie z siedmiocalowym winylem zawierającym utwory "Hurts Like Heaven" i "Us Against The World (Live").

Kolekcja zostanie udostępniona w Dniu sklepu płytowego, jednak kilkaset egzemplarzy można nabyć już teraz za pośrednictwem strony internetowej zespołu.

Komiks "Mylo Xyloto" zdradzi historię powstawania ostatniego albumu Coldplay. Nad oprawą artystyczną czuwa reżyser i scenarzysta Mark Osborne. Dzieło pojawi się w sprzedaży nakładem Bongo Comics Group, twórców sukcesu Simpsonów.

Z okazji tegorocznego Dnia sklepu płytowego specjalne edycje swoich hitów, a także premierowe utwory, opublikują m.in. Pulp, David Bowie, Bat for Lashes i Biffy Clyro.

Ambasadorem Record Store Day 2013 jest Jack White. Muzyk jest właścicielem wytwórni Third Man Records, która specjalizuje się w wydawaniu winyli. Z okazji święta czarnego krążka, ekipa Jacka White'a zbudowała budkę, w której każdy chętny, za drobną opłatą, może nagrać i wytłoczyć własną płytę winylową. Z filmikiem promującym tę akcję można zapoznać się poniżej.

Począwszy od 2008 roku, w trzecią sobotę kwietnia, na całym świecie odbywa się Dzień sklepu płytowego. Celem jest propagowanie kupowania muzyki nie tylko przez internet. Święto wspierają artyści. Dotychczasowymi ambasadorami byli: Iggy Pop, Josh Homme i (dwukrotnie) Ozzy Osbourne.

Megafon.pl