Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

ABBA: zwycięzca bierze wszystko

piątek, 14-06-2013

40 lat temu narodziła się ABBA. To zespół, który wyznaczył standardy współczesnej muzyki pop – kłopotliwie wysokie, bo do dziś dla większości nieosiągalne.

,


Emmelie de Forest – ta 20-letnia dziewczyna z Danii wyśpiewała sobie 18 maja zwycięstwo w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji dzięki utworowi "Only Teardrops". Piosenkarka przeżywa swoje wielkie chwile: na żywo oglądało ją około 120 milionów widzów na całym świecie, zakotwiczyła na pierwszym miejscu duńskiej listy przebojów, a w serwisie YouTube uzbierała już 10 milionów odtworzeń jej finałowego występu. Nie trzeba być jednak przesadnie przenikliwym ani uszczypliwym, by domyślić się, że za rok nie będzie nikt o niej pamiętał – podobnie jak o większości zwycięzców tego muzycznego cyrku.

ABBA mieści się w mniejszości. Ba, właściwie wypadałoby dla szwedzkiego zespołu utworzyć osobną kategorię artystów, którzy dzięki Eurowizji wygrali sobie miejsce w historii, dodając do niej jeszcze tylko Celine Dion. Podkreślmy fakt, że w 1974 roku podczas odbywającego się w Brighton 19. finału Eurowizji, dzięki piosence i osadzonemu w glamrockowej estetyce ubiorowi, kwartet pokonał takie rywalki, jak Włoszkę Gigliolę Cinquetti (która wygrała Konkurs dekadę wcześniej, a także regularnie triumfowała w San Remo) oraz reprezentującą Wielką Brytanię Olivię Newton-John, która w USA była gwiazdą pierwszej wielkości, a kilka lat później miała na chwilę świat u swoich stóp dzięki musicalowi "Grease".

Więcej na www.t-mobile-music.pl