Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Marcina Siegieńczuk w nowym klipie

wtorek, 17-06-2014

Artysta nagrał teledysk do singla „Umcia, umcia pękła gumcia”

,

Marcina Siegieńczuk „Umcia, umcia pękła gumcia”, czyli Marcin w wersji wesołej. Kontynuacja tematu traktującego twórczość poetów discopolowych w sposób ironiczno-satyryczny. Trzecia odsłona „bata” na pisarzy-artystów discopolowych i nie tylko, nie przywiązujących zupełnego znaczenia do prawidłowego doboru słów w piosenkach.

Tezą tego utworu jest przedstawienie w sposób dosłowny jakości „ jaka jakość taka cena… z piasku nie ukręcisz bicza” oraz płytkości wierszyków, które nie zawsze są rymowane, a jeśli już się rymują , to rym pozostawia wiele do życzenia kwalifikując się w katalogu częstochowskiej poezji śpiewanej. Na szczególną uwagę zasługuje druga zwrotka, w której Marcin porównuje życie do rozgrywki szachowej „szach mat i już koniec gry”.

Metafory użyte w trzeciej części utworu, czyli w bałaganie rapowanym, dają słuchaczowi komfort rozwiązywania rebusu, jednak bez części finalnej, czyli bez rozwiązania. Refren jednak prostuje wszelkie wątpliwości. Pękła gumcia w majtkach, które w większości przypadków twórczości discopolowej zakrywały powód do wstydu. Następna stacja – to edukacja, tu akurat zastąpiona warsztatem zajmującym się naprawianiem ogumienia jezdnego. Tego utworu nie należy traktować poważnie, gdyż jest to historia opowiedziana w sposób bałaganiarsko-kabaretowy, jednak między wierszami i w zwierciadle rzeczywistości da się w niej odnaleźć przesłanie płynące z treści…