Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Kontrowersyjna aktorka na płycie Duran Duran!

środa, 17-06-2015

Nowy album legendy new romantic już we wrześniu.

,

Duran Duran mistrzowie popu i new romantic zdradzają szczegóły dotyczące trzynastego, a pierwszego od pięciu lat albumu studyjnego. Płyta „Paper Gods” ukaże się w Polsce 11 września.

Pierwszym singlem z płyty „Paper Gods” będzie piosenka „Pressure Off”, w której gościnnie śpiewa Janelle Monáe. Oprócz niej Duran Duran zaprosili do współpracy gitarzystę Johna Frusciante (kiedyś Red Hot Chili Peppers) oraz Kanadyjkę Kieszę. Wśród gościu jest też Skrzypek Davidé Rossi oraz wzbudzająca w ostatnich latach mnóstwo kontrowersji swym zachowaniem, aktorka Lindsay Lohan.

Czego można się spodziewać po muzyce Duran Duran na „Paper Gods”? „Rasowy pop będzie koegzystował z mroczną, eksperymentalną stroną naszej muzyki” – mówi John Taylor. „Takie podejście jest dla nas typowe. Fajnie jest dodawać ludziom otuchy radosnym popem, ale żyjemy na świecie, gdzie nie wszystko jest wesołe. Dlatego jest dla nas rzeczą naturalną, że jedną nogą stoimy również po tej ciemnej stronie życia” – dodaje Nick Rhodes. „Tworzymy tylko taką muzykę, z której możemy być dumni. Mamy jedną zasadę – te piosenki mają być z nami do końca naszych dni” – tłumaczył Simon Le Bon.

Prace nad piosenkami na „Paper Gods” zaczęły się w 2013 roku, z Markiem Ronsonem i inżynierem dźwięku Joshem Blairem. Kiedy Marka wezwały inne obowiązki, do akcji wkroczył Ben „Mr” Hudson. W 2014 roku zespół ponownie pracował z Ronsonem, a ponadto do pracy przy dwóch kawałkach zaproszono Nile'a Rodgersa. Razem z Markiem pracował on przy "Pressure Off" i "Only In Dreams".

Okładka płyty powstała jako efekt kolaboracji modelki Chiny Chow i pochodzącego z Los Angeles artysty Aleksa Israela. Jest ona obrazowym odwzorowaniem historii Duran Duran. Logo stworzył Brian Roettinger.

Warner Music Poland