Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Kalkbrenner prezentuje 2 część wideo "Florian" z utworem "Mothertrucker" z nowej płyty "7"

czwartek, 18-06-2015

„Mothertrucker” to drugi utwór, po „Cloud Rider”, który zapowiada nową płytę niemieckiego wirtuoza muzyki elektronicznej, Paula Kalkbrennera.

,

Płyta ukaże się 7 sierpnia bieżącego roku.

Decyzję o udostępnieniu kawałka „Mothertrucker” została podjęta spontanicznie przez artystę, który nawiązuje brzmieniem do legendarnej berlińskiej sceny techno. Towarzyszy mu premiera wideo, stanowiącej drugą część trylogii zatytułowanej „Florian”. Projekt stworzony przez agencję Droga5, a całość serii tworzą utwory „Cloud Rider” „Mothertrucker” i „Feed Your Head”.

Trylogia „Florian” to historia młodego chłopaka, który spontanicznie dzieli się uwielbiana przez siebie muzyką z przypadkowo spotykanymi ludźmi, pomimo tego, że w efekcie spotyka go ostracyzm i odrzucenie. Jest to alegoria odzwierciedlająca specyficzną pozycję i rolę outsidera, którą pełni muzyka elektroniczna w Stanach Zjednoczonych. Mimo, iż jej początki wywodzą się z Chicago i Detroit, styl ten do dzisiejszego dnia nie przebił się w Ameryce do tzw. Mainstreamu i paradoksalnie postrzegany jest jako „obcy”.

Płyta „7” , jak zapowiada Kalkbrenner, ma być kontynuacją i ewolucją jego dotychczasowego stylu muzycznego, którym podbił serca fanów na całym świecie. Artysta postanowił powrócić do czasów „Sky & Sand” i zaprosił do współpracy wokalistów. Wśród nich usłyszymy m.in. Luther Vandross, Jefferson Airplane & D-Train. Premierze krążka towarzyszyć będzie seria występów na festiwalach w całej Europie.

Tracklista:

1. Battery Park
2. Cylence 412
3. Cloud Rider
4. Shuffleface
5. Tone & Timber
6. Channel Isle
7. Feed Your Head
8. Papercut Pilot
9. Mothertrucker
10. A Million Days
11. Align The Engine
12. Bright RollerSony Music Poland