Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

„Revolve” nowa płyta od Johna Newmana

wtorek, 20-10-2015

John Newman opublikował swoje drugie, długogrające wydawnictwo.

,

Jak wcześniej ujawnił artysta, materiał inspirowany jest amerykańskim brzmieniem. - Lepszy groove, lepsze basy, lepsze refreny - zapewnia John. Płytę zwiastują przeboje „Come And Get It”, „I'm Not Your Man” oraz „Tiring Game” z gościnnym udziałem legendarnego Charliego Wilsona – byłego wokalisty The Gap Band.

Ten zaledwie 25-letni Brytyjczyk, który zachwycił świat debiutancką płytą „Tribute”, musiał przejść błyskawiczną transformację z nieśmiałego chłopca z małego miasteczka w North Yorkshire do rozchwytywanego muzyka, który nagrywa w studio Michael’a Jacksona w Los Angeles. Jego przebojowy singiel „Love Me Again” zadebiutował na listach przebojów na 1 miejscu i sprzedał się w ponad 900 tyś. kopii w Wielkiej Brytanii. Newman do dnia dzisiejszego sprzedał ponad 6 mln singli na całym świecie. Nagrany wspólnie z Calvinem Harrisem hit „Blame” rozszedł się na świecie w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy. Zresztą współpraca z Harrisem wpłynęła mocno na styl pracy nad płytą „Revolve”, która jest wypełniona praktycznie samymi przebojowymi singlami!

„Revolve” to zbiór ponadczasowych, niemal klasycznych kompozycji, ale jednak nie retro. Album powstawał w studiach w Los Angeles, Londynu i Miami, a produkcją zajął się osobiście John Newman. Pomagali mu tacy producenci i muzycy jak Greg Kurstin (Sia, Beyoncé, Ellie Goulding), legendarny Charlie Wilson, Jack Splash i sekcja dęta Jerry’ego Heya (Michael Jackson, Quincy Jones).

Universal Music Polska