Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Dowiedz się, gdzie mieszkają bajki

czwartek, 05-10-2017

Aktorzy znani z małego i dużego ekranu prezentują płytę "Tam, gdzie mieszkają bajki"

,

- Zapraszamy do baśniowej krainy po drugiej stronie tęczy, gdzie wszystko może się zdarzyć! Gdzie każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami i skrzy tajemniczą magią. Bo, jak mówi ciocia krecika Felka : „Chciałabym wiedzieć, co to znaczy KOLOROWY. Dziwne słowo, ale ma w sobie jakąś czarodziejską moc..."

W projekcie wzięli udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu, z wielu ról dubbingowych, a zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci – „Jedyneczka", „Bajeczki Jedyneczki", „Domisie", „Miś i Margolcia" – m.in. Beata Wyrąbkiewicz, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Gęsikowski, Rafał Królikowski, Rafał Szałajko oraz Katarzyna Pakosińska– artystka kabaretowa, znana ze swego zaraźliwego śmiechu i niepoprawnego optymizmu. Specjalnym udziałem w nagraniach zaszczycił nas Emilian Kamiński- znany wszystkim aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica.

- W naszym albumie znajdziecie piękne słuchowiska muzyczne, które zabiorą was w podróż do miejsc, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Za wzór posłużyły nam niezapomniane słuchowiska z lat 70-tych i 80-tych, wydawane na płytach winylowych. Dzięki głosom wspaniałych i lubianych artystów wyczarowaliśmy dla was światy magiczne i kolorowe jak tęcza.

Za pomysł projektu, reżyserię i produkcję odpowiada Tomasz Gęsikowski. Muzykę napisał Krzysztof Marzec, którego wielu rodziców pamięta zapewne jako Pana Tik-Taka. Ilustracjami bajek zajęła się Urszula Bartos-Gęsikowska – absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. To ona „ożywiła” krecika Felka, Krowę Miłą i innych bohaterów bajek. Album dzieli się na dwie płyty: pierwsza zawiera „Baśnie z pałacu", druga „Opowieści z pola i lasu”.

- Bajki są tak rożnorodne, że na pewno każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie; piękne piosenki dopełniają całości. Każda płyta to godzina słuchania. W naszych bajkach – jak to w bajkach – zwycięża zawsze dobro, pracowitość, odwaga i przyjaźń! „Za górami, za lasami, na skraju wsi stała chata. Mieszkał w niej staruszek ojciec i jego trzej synowie. A obok chaty rosła stuletnia lipa- wielka, szumiąca zielonymi gałązkami i pachnąca miodem...” Jeśli chcecie posłuchać więcej i przeżyć wiele wspaniałych przygód - zapraszamy do wspólnej podróży!