Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Alicja Rega prezentuje swój autorski materiał

czwartek, 30-11-2017

Młoda wokalistka wypuściła utwór "W rogu świata".

,

Finał konkursu Eurowizja Junior 2017 za nami. Polskę reprezentowała Alicja Rega. 14-letnia wokalistka zaśpiewała utwór "Mój dom" autorstwa Marka Kościkiewicza. Zajęła 8. miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii polskich startów w tym konkursie.

Alicja Rega to 14-letnia wokalistka z Łysej Góry w okolicach Tarnowa. Doświadczenie sceniczne zdobyła śpiewając od 5 roku życia na scenach konkursów i festiwali muzycznych. Artystka zdobyła ponad 20 najwyższych nagród i Grand Prix na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Regularnie bierze udział w największych konkursach wokalnych Europy, m. in. na Malcie, Litwie, w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach i w Polsce. W czasie wolnym od muzyki i występów ulubionym zajęciem wokalistki na odstresowanie jest jazda na quadzie i crossie po lasach i bezdrożach.

W 2015 roku była finalistką programu telewizyjnego “Mali Giganci” i zdobyła tytuł “Najlepszego wokalu I edycji” oraz zdobywczynią II miejsca w programie “Hit Hit Hurra”. W tym samym roku wystąpiła w dwóch utworach na płycie "Mali Giganci" wydanej przez Universal Music Polska. Do tej pory pojawiła się w solowych wykonaniach na 4 wydanych albumach długogrających. Wokalistka występowała u boku takich artystów jak Piotr Rubik, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Sound’n’Grace, Łukasz Zagrobelny i bracia Golec. Współpracowała także jako solistka z krakowską orkiestrą symfoniczną i tarnowską orkiestrą jazzową Big Contest Band.

Alicja stawia na swoją niezależną twórczość i skupia się obecnie nad komponowaniem autorskiego materiału w stylistyce popowej. Już dziś możecie sprawdzić premierowy singiel "W rogu świata".