Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

The Cure szykują jubileuszowy dokument

wtorek, 19-12-2017

Grupa The Cure planuje specjalny koncert z okazji 40-lecia, a także okolicznościowy dokument.

,

Formacja ogłosiła niedawno, że urodzinowa impreza odbędzie się 7 lipca w londyńskim Hyde Parku. Będzie to jedyny koncert The Cure w Europie w 2018 roku. W czasie okolicznościowego festiwalu będzie okazja zobaczyć takich wykonawców jak Interpol, Slowdive, Ride, Goldfrapp, Editors i The Twilight Sad.

Wieloletni współpracownik The Cure, reżyser Tim Pope, ujawnił teraz, że z okazji 40-lecia razem z Robertem Smithem pracuje ponadto nad dokumentem. Jak zapowiada Pope, film składać się będzie z mnóstwa archiwalnych materiałów, w tym wywiadów czy ujęć zza kulis. - Wykorzystam bogactwo materiałów Roberta, które nigdy nie były pokazane - powiedział reżyser. Dzieło ma być chronologiczną opowieścią o The Cure, od momentu powstania w latach 70. po dzisiejsze czasy.

Obecny skład The Cure tworzą: Robert Smith (głos/gitara), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) i Reeves Gabrels (gitara). Zespół na na koncie 13 albumów studyjnych, które rozeszły się w nakładzie ponad 27 milionów egzemplarzy.

Megafon.pl