Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Piosenki Bastille, Zayna i Taylor Swift oraz Chrisa Cornella z szansami na Oscara

środa, 20-12-2017

Akademia Filmowa wybrała 70 piosenek, które spełniają kryteria i mogą być nominowane do Oscara. Znalazły się wśród nich numery wykonywane przez Bastille, Zayna w duecie z Taylor Swift oraz Chrisa Cornella.

,

 Aby w ogóle mieć szansę na nominację, utwór musi składać się z oryginalnej muzyki i tekstu. Co więcej, musi być napisany specjalnie na potrzeby filmu.

W tym roku tradycyjnie nie zabrakło kompozycji z animacji takich jak "Auta 3", "Coco", "Gru, Dru i Minionki", "LEGO Batman: Film", "Lego Ninjago Film", "Fernando" czy "Pierwsza gwiazdka".

Oczywiście na liście Akademii znalazły się wszystkie nominowane do złotych globów piosenki, czyli "Home" Nicka Jonasa z "Fernando", "Mighty River" Mary J. Blige z "Mudbound", "Remember Me" w wykonaniu Miguela z "Coco", "The Star" Mariah Carey z "Pierwszej gwiazdki" oraz "This Is Me" Keala Settle z "Króla rozrywki".

Ponadto w wyścigu o nominację liczą się także Bastille z utworem "World Gone Mad" z filmu "Bright", Zayn, który z Taylor Swift zaśpiewał "I Don't Wanna Live Forever" do "Ciemniejszej strony Greya", Stevie Nicks z "Your Hand I Will Never Let It Go" do "Powieści Henry'ego", The Roots i Bilala z "It Ain't Fair" z "Detroit" oraz Sufjan Stevens z "Mystery Of Love" do filmu "Tamte dni, tamte noce". Na pośmiertną nominację ma szansę także Chris Cornell za utwór "The Promise" przygotowany do obrazu "Przyrzeczenie"

Nominacje zostaną ogłoszone 23 stycznia 2018 roku. Ceremonię wręczenia Oscarów zaplanowano na 4 marca w Los Angeles.

Megafon.pl