Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

James Bay prezentuje "Slide"

środa, 16-05-2018

Tuż przed premierą albumu "Electric Light", James Bay zaprezentował teledysk do piosenki "Slide".

,

- Ta piosenka powstała jako ostatnia - opowiada James Bay. - Od razu poczułem, że to najbardziej naturalny utwór na zakończenie "Electric Slide". Czuć w nim smutek i trochę ciężki klimat, jednak tak naprawdę to utwór o nawiązywaniu relacji - ten motyw przewija się przez cały album - oraz o nadziei, nawet jeśli nie zawsze wszystko nam wychodzi. Dzięki "Slide" dobitnie poczułem, dlaczego tak bardzo uwielbiam komponować. Piosenka jest obietnicą nawiązania relacji z ludźmi. Dlatego staram się uchwycić każdy przebłysk kreatywności, nawet jeśli czasami zaprowadza mnie on w ślepy zaułek.

Na końcu klipu znalazł się fragment jednego z ulubionych wierszy Jamesa Baya, "Pieśń" Allena Ginsberga. - Ciężarem świata jest miłość - czyta David Ryan Harris, który koncertował z Bayem wiosną tego roku. Wideo można obejrzeć poniżej.

Longplay "Electric Light" ukaże się 18 maja. Do pracy nad drugą płytą James Bay zaprosił Jona Greena oraz Paula Epwortha (Adele, Florence and the Machine).Każdy, kto zamówi krążek przed premierą (pod tym adresem), otrzyma możliwość pobrania "Wild Love", "Pink Lemonade" oraz właśnie "Us".

Oto tracklista:

1. Intro
2. Wasted On Each Other
3. Pink Lemonade
4. Wild Love
5. Us
6. In My Head
7. Interlude
8. Just For Tonight
9. Wanderlust
10. I Found You
11. Sugar Drunk High
12. Stand Up
13. Fade Out
14. Slide

James Bay to uosobienie współczesnej rockowej gwiazdy. Po wydaniu debiutu "Chaos And The Calm" (2015), na którym znalazły się kawałki "Hold Back The River" i "Let It Go" - Bay został nominowany do Grammy w trzech kategoriach. Z kolei w Wielkiej Brytanii krążek otrzymał miano Najlepszego Albumu Nowego Artysty. Płyta rozeszła się w nakładzie 3,5 miliona, do czego należy dodać 2,7 miliarda streamów na całym świecie. Bay został też wyróżniony nagrodą Critics Choice podczas gali BRIT, doceniony przez magazyn "Q" i kapitułę Ivor Novello oraz nominowany do MTV Europe Music Awards i MTV Video Music Awards. Nie pominięto go także w Australii, gdzie zdobył statuetkę dla Najlepszego międzynarodowego artysty.Megafon.pl