Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Mini dom Korteza

piątek, 21-09-2018

Już dziś premiera nowej wydawnictwa Korteza, zatytułowanego "Mini dom".

,

Z kilkudziesięciu piosenek, które Kortez skomponował na "Mój dom", nagranych zostało piętnaście. Dziewięć trafiło na drugi album, pięć na EP-ki, a jedna ("Hej wy") czekała ponad rok by promować tegoroczną jesienną trasę.

- ...Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór "Boję się", którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu... - mówi Paweł Jóźwicki.- Niesamowite było również to, że podczas sesji nie powstała ani jedna słabsza piosenka. To przekleństwo urodzaju zaowocowało dwiema niezłymi EPkami, które towarzyszyły płycie "Mój dom" i były dostępne jedynie wysyłkowo, a także podczas koncertów Korteza.

"Mini Dom", który jest niespełna 30 minutowym zbiorem siedmiu piosenek, z których pięć było wcześniej opublikowanych na EP-kach: "Dobry moment" i "Dobrze, że cię mam". Na płycie znajdzie się również utwór "Stare drzewa" z filmu "Kamerdyner" oraz piosenka "Hej Wy" promująca jesienną trasę koncertową.

"Mini dom"

1. Hej wy
2. Mój dom
3. Dlaczego z tobą jestem?
4. Czy to już jest dno?
5. Stare drzewa (pełna wersja) 6. Boje się
7. Już nie pamiętam