Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Bastille w Warszawie

wtorek, 02-10-2018

Zespół Bastille zagra 19 lutego na warszawskim Torwarze.

,

Kariera Bastille zaczęła się w 2010 roku od solowego projektu Dana Smitha, który potem do współpracy zaprosił Chrisa Wooda, Willa Farquarsona oraz Kyle'a Simmonsa. Indie-popowe, podszyte taneczną elektroniką synthpopowe brzmienia zaowocowały m.in. zaproszeniem Bastille na wspólną trasę przez brytyjską electropopową formację Fenech-Soler. Wśród swoich największych inspiracji Dan Smith wymienia m.in. Reginę Spektor, Björk, Bon Ivera czy Kate Bush. Polskiej publiczności Bastille znane jest przede wszystkim dzięki przebojowemu singlowi "Pompeii" z ich debiutanckiego albumu "Bad Blood". Wydany w 2013 roku debiutancki album "Bad Blood" , zawierający takie przeboje jak "Pompeii", "Flaws", "Laura Palmer" i "Things We Lost In Fire" okazał się międzynarodowym fenomenem, a w Polsce krążek szybko pokrył się platyną.

W 2016 roku zespół wydał album "Wild World", promowany singlem "Good Grief". W tym roku Bastille pojawili się ponownie dzięki singlowi "Happier", który nagrali z Marshmello.

Zespół ogłosił też trzeci studyjny album – dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, w maju natomiast pojawił się pierwszy singel zwiastujący płytę.Megafon.pl