Wpisz kod promocyjny:

     akceptacja kupona kupon pomoc

To view this content please download the latest flash player from Adobe.com.

Avicii wysyła SOS

piątek, 12-04-2019

W sieci pojawiła się pierwsza piosenka z pośmiertnego albumu Aviciiego.

,

"SOS (feat. Aloe Blacc)" to pierwszy utwór zapowiadający pośmiertny album Aviciiego, "TIM" (premiera 6 czerwca). Singel opiera się na wzniosłym wokalu Aloe Blacca oraz przestrzennej i wielowymiarowej produkcji Tima Berglinga, Albina Nedlera i Kristoffera Fogelmarka.

Kiedy Tim Bergling– bo tak naprawdę nazywał się Avicii– zmarł 20 kwietnia 2018 roku, jego nowa płyta była gotowa w 90 procentach.

– Kończenie tych utworów było... Paraliżuje mnie, gdy muszę o tym opowiadać, jednak wszystko kręciło się wokół tego, by dokończyć to, co zaczął Tim – opowiada Fogelmark.

Za pomocą program Fruity Loops, Albin i Kristoffer mogli odczytać kierunek, który obrał Tim przy pracy nad kawałkami.

– On miał zupełnie inny sposób grania na pianinie i klawiszach. W związku z tym trafiał czasami w nietypowe klawisze, co składało się na bardzo oryginalne brzmienie. "SOS" jest pełne jego odcisków palców – przyznaje Nedler. W osobistych notatkach Aviciiego producenci odnaleźli informację, że do współpracy nad "SOS" muzyk zamierzał zaprosić Aloe Blacca, z którym nagrał wcześniej wielki hit "Wake Me Up". Nadler i Fogelmark natychmiast odezwali się do wokalisty.

– Mam wrażenie, że pisząc "SOS", Avicii wyprzedził swoją epokę - przyznaje Aloe Blacc. - Tekst dotyczy oczywiście walki z różnymi demonami. Myślę, że to niezmiernie istotny temat, o którym należy głośno mówić. Zwłaszcza, że wszystko, co przekazywał Tim, trafia głęboko do serc ludzi. Za sprawą tego singla mamy szansę dać ludziom możliwość głośnego zawołania o pomoc.Megafon.pl